Харадинај за Курти: Повторно ќе го направи Косово губитник!

t

Рамуш Харадинај му порача на косовскиот премиер Албин Куртија да престане да носи избрзани одлуки и да се обидува да го „окупира северот“ и да закаже избори за градоначалници.
Харадинај во објава на Фејсбук го праша Курти зошто брза со нови одлуки.

„Зошто е брзањето на Албин Курти со сите планови, работи и дејствија што ги правите, или со обиди за фиктивни избори на север, или со поставување министри по итна постапка, или со спротивставени знаци… и секогаш се повлекувате како вчера и го правите Косово губитник. „Сакате ли по секоја цена опасен север или сте неуки и нема кој да ве научи? Стоп. Во спротивно ќе ја “фатите” оваа земја и овој народ за гуша“, напиша Харадинај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Унгарија ни е голем пријател: Пендаровски…

Во рамките на официјалната посета на претседателката…

Русија и помага на Турција и праќа…

Руски спасувачи полетаа во областа погодена од…

(Видео) Мало дете е спасено од урнатините…

Илјадници луѓе останаа затрупани под урнатините на…

Браво: Mакедонија во процедура на испраќање свои…

Инфомакс неофицијално дознава дека Македонија е во…

Напредува ли напредува: Калин Ивановски скокна 30…

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски минатата недела…