Хајредини кон Ковачевски: “Стабилната” коалиција не ќе ја спаси ниту еден висок функционер на ЕУ

t

Поранешниот министер Џевдет Хајредини преку Фејсбук му порача на премиерот Ковачевски дека стабилната коалиција која тој сака да ја прикаже нема да може да ја спаси ниту еден функционер на ЕУ.

Во однос на однесувањето на Џафери, Хајредини прашува дали е важно кога пцуел односно само да не пцуе премиер.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Митовски го „избрка“ Таче од сопствената…

Првите потврдени сознанија дека Русија подготвува инвазија…

Ковачевски: Минималната плата од 18.000 денари е…

Минималната плата од 18.000 денари е реалност,…

(Видео) Со Мерцедес од половина милион евра…

Во сите лозарски региони денес свечено се…

Ковачевски се сретна со Фон дер Лајен…

Од Владата известуваат дека Премиерот Ковачевски се…

Ковачевски: Заложбите на Делчев се наша заедничка…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар…