Објавено на:

Холандската Влада со апел до граѓаните: Штедете на греење

t

Владата на Холандија ги повика граѓаните да го намалат греењето на своите домови со цел да се намали зависноста од руските енергенси.

Како дел од мерките се намалува температурата за два степени Целзиусови во официјалните институции во Холандија.


Холанѓаните преку огласите во весниците и преку онлајн кампања побараа греењето во домовите да биде максимални 19 степени Целзиусови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Започна и средбата меѓу лидерите на…

Во Клубот на пратениците попладнево почна средбата…

(Видео) Пендаровски: Доколку воопшто постои промена на…

Поради шпекулациите во јавноста дека постои договор…

(Видео) Апсиев е гнида, психопат или е…

Како одговор на новинарско прашање претседателот Пендаровски…

(Видео) Пендаровски предлага да се прифати Францускиот…

Доколку ова не е последен услов, односно…

(Видео) Пендаровски: За мене францускиот предлог е…

Советот беше во полн состав, плус на…