Објавено на:

Хорор во Бугарија: Мајка ја уби осумгодишната ќерка со нож

t

Самохрана мајка од пловдивското село Железно со нож ја убила својата 8-годишна ќерка, потврдија од бугарското МВР, јавува Бнтњуз.

Жената потоа се повредила и моментално е во критична состојба во болница. Од здравствената установа не даваат повеќе информации за нејзината состојба.

Од полицијата изјавија дека е поведена предистражна постапка, но од обвинителството појаснија дека случајот засега нема да се коментира.

Мештаните велат дека 31-годишната мајка Лили Халкалиева била исклучително грижлива за детето, таа дипломирала агрономија, но во последно време немала работа.

Сите во селото се во шок. Социјалните служби коментираат дека не добиле никакви сигнали дека семејството е во ризик и дека не било вклучено во нивните програми за поддршка, пишува Бнтњуз.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Не е точно дека не реагираме…

Премиерот Димитар Ковачевски, во одговор на новинарско…

Овчаров: Северномакедонски простаци, сега сите видоа какво…

Бугарскиот новинар Николај Овчаров, во колумна за…

Бугарија ги повикува нејзините државјани во најскоро…

Во врска со комплицираната ситуација, Министерството за…

Се јави и “македонскиот Бугарин” Митрев: Примитивизам…

„Покажавме примитивизам и во какво болно општество…

Десподов: Ова не е само наша, туку…

Кирил Десподов, стрелецот на бугарскиот гол против…