Хорор во Германија: Пронајдени 4 мртви тела во куќа, имале траги на насилство

t

Четири лица се пронајдени мртви во куќа во Кемниц во сојузната покраина Саксонија во Германија, јавува агенцијата „Анадолија“.

Според информациите, телата на четири лица се пронајдени мртви во куќа во градот Мителбах, од кои две се жени на возраст помеѓу 32 и 72 години. Првите сознанија на полицијата говорат дека четирите лица починале како последица на насилство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…

(Вознемирувачко видео) Врснички со часови мачеле 13-годишно…

Група девојчиња се осомничени дека со часови…

МНР обоено во боите на германското знаме…

По повод на утрешната посета на сојузната…

Германската влада до честитики за Косово и…

Портпаролот на германската влада Штефен Хебстрајт посочи…

Германија ќе го апси Путин ако стапне…

Претседателот на Русија ќе биде уапсен доколку…