Објавено на:

Хорор во Грција: Пронајдено тело на маж, било мумифицирано, ова се деталите!

t

Мумифицирано тело денеска е пронајдено во Патра, Грција, а тамошната полиција соопшти дека ги истражува сите можности.

Според грчките медиуми, наводно му припаѓа на 67-годишен маж и неговата смрт се припишува на „патолошки причини“.

На локалното стрелиште бил забележан од граѓанин кој ги известил надлежните.

Грчките полициски и воени власти се на терен, јавува ЕРТ.

На местото на настанот е повикано и вештачење од судска медицина, кое ќе утврди дали смртта е предизвикана од кривично дело или од некоја друга причина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Македонска народна музика ечи низ улиците…

Низ улиците на Солун ечи народна македонска…

АЈ НА ЗДРАВЈЕ ГРЧКО ВЕТО ЗА АЛБАНИЈА

Грчко вето за пристапните преговори на Албанија. …

Грчкиот премиер збесна откако Велика Британија ненадејно…

Атина изрази „навреденост“ од премиерот Риши Сунак…

Грците го прекинаа транспортот на руската нафта…

Група големи грчки бродски компании ги суспендираа…

(Видео) 50 полицајци повредени за време на…

Околу 50 полицајци се повредени како последица…