Објавено на:

Хорор во САД: Шестгодишен ученик застрела наставничка

t

Шестгодишен ученик вчера пукаше со пиштол и ја рани својата наставничка, соопштија локалните власти на Њупорт Њуз.

Во инцидентот не е повредени ниту еден ученик, а наставничката се здобила со тешки повреди.

Началникот на полицијата на градот Њупорт Њуз, Стив Дру изјави дека е непознато како детето дошло до пиштолот.

Според законите на американската сојузна држава Вирџинија, шестгодишно дете е премладо за да биде осудено на малолетнички притвор доколку биде осудено.

Во САД од 2010 до 2021 година имало повеќе од 800 престрелки во основните и средните училишта, при што регистрирани се 1.149 жртви.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД ја поздравуваат нормализацијата на односите меѓу…

 Портпаролката на Советот за национална безбедност на…

Медведев за соборувањето на американскиот дрон: Американците…

Поранешниот руски претседател и актуелен втор човек…

Како САД и светот за 72 часа…

Беше петок наутро, а бран на јавна…

Рускиот и американскиот министер за одбрана заклучија:…

Министрите за одбрана на Русија и САД, Сергеј…

САД почна со санкции: Тројца државјани биле…

Поранешниот директор на Агенцијата за разузнавање и…