Објавено на:

Хорор во Скопје: Малолетник силувал другарка

t

Случај на силување во кој и силувачот, и жртвата се малолетници, вчера бил пријавен во полиција.

„Вчеравечер во 00.45 часот во Полициската станица Центар, 43-годишна жена од Скопје пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од нејзин малолетен другар“, се вели во полициското соопштение.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос во Индија: Мажи кои групно силувале…

Единаесет луѓе, етнички Индуси, осудени на доживотен…

Се трага по 17-годишно момче од Скопје

На 15.08.2022 во 00.10 часот во Полициската…

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…