Хорор во Скопје: Ќерка ја нападнала мајката со нож и им си заканувала на сите во семејството

t

26-годишна скопјанка е уапсена откако во нејзиниот дом со нож ја нападнала сопствената мајка и ѝ нанела повреди, а се заканувала и кон другите членови на семејството, соопшти МВР.

„На 25.04.2022 во 00.25 часот во Скопје, полициски службеници ја лишиле од слобода М.Б.(26) од Скопје затоа што во домот со остар предмет и нанела повреди на нејзината мајка и се однесувала агресивно кон членовите на семејството и полициските службеници кои вршеле службени дејствија“, се вели во полициското соопштение.

Девојката била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БОЛНА РАБОТА: Мајка ја принудувала малолетната ќерка…

Мајката која ја принудувала малолетната 14-годишна ќерка…

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…