Хорор во Скопје: 22-годишно момче прободено со нож

t

Синоќа во 21.46 часот во СВР Скопје од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен С.М. (22) од Скопје со повреда од остар предмет, со која се здобил во близина на трговски центар на подрачјето на Карпош.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…