Објавено на:

Хорор во сместувањето на украинските бегалци во Келн: Пронајдено мртво бебе во тоалет

t

Безживотното тело на бебе било пронајдено вчера во сместувањето за бегалци од Украина во Келн.

Според германските медиуми, телото на бебето било пронајдено во еден од тоалетите. Според БИЛД, телото на бебето било скриено во една од кабините и веројатно го немало долго време.

Телото на несреќното бебе го пронашла чистачка која веднаш ја известила полицијата.

Додека се чекаат резултатите од обдукцијата, полицијата соопшти дека постои сомнеж дека детето е родено живо и дека подоцна било убиено. Не е јасно која е мајката на детето, а полицијата ги испрашува сите вработени и сместените во центарот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шоле и Ескобар: Време е да се…

Советникот во американскиот Стејт департмент, Дерек Шолe,…

Во Србија објавен Речник на македонски глаголи

 По повод 75-годишнината од универзитетската настава по…

Ковачевски: Добро е што официјална Софија сака…

На ниво на односи помеѓу две страни…

На Таравари му е жал за ВМРО-ДПМНЕ:…

Претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари…

Кремљ го демантира Џонсон: Путин му рекол…

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денес ги…