Објавено на:

Хорор на Крит: 70-годишен Британец ја силувал сопствената ќерка на напуштена плажа

t

70-годишен Британец е обвинет дека ја силувал својата 34-годишна ќерка додека бил на одмор на грчкиот остров Крит.

Првично не се објавува идентитетот на човекот, кој бил уапсен во саботата, откако неговата ќерка два дена претходно пријавила во полиција дека била нападната во градот Малиja.

Жртвата, која била на одмор, признала дека била пијана и рекла дека не се сеќава на ништо за нејзиниот напаѓач, освен дека тој носел целосно бела облека.

Полицајците кои ја прегледале снимката од видео надзор изјавиле дека парот пиел заедно во еден бар кога таткото направил непристојни гестови, ја удрил ќерка си во лицето, ја пратил на улица и потоа ја силувал на напуштена плажа.

Полицијата вели дека нејзиниот татко на сликите од безбедносните камери носел целосно бела облека.

Медицинските инспектори за локалниот весник Неакрити изјавиле дека жената била „покриена“ со повреди кои биле во согласност со камења и гранки пронајдени на плажата.

Инспекторите додале дека таа имала и повреди во врска со силувањето и дека биле собрани примероци од ДНК.

Полицијата го уапсила нејзиниот татко во саботата и го ставила со лисици во локалната судска канцеларија каде што е обвинет за кривични дела силување, сексуална злоупотреба и семејно насилство.

Мажот се изјасни за невин и остро ги отфрлил сите обвиненија.

Ќерката наводно била во неверување и тврди дека не е можно да била нападната од нејзиниот татко, кој ќе остане во притвор до вторник, кога му истекува рокот јавно да се извини за стореното дело, пишува „Дејли Мејл“.

Грчкиот закон дозволува намалени казни за оние кои ќе ја признаат вината и ќе се извинат, а таа мерка им е достапна и на обвинетите за силување.

Портпаролот на Форин Офисот изјави дека обезбедуваат конзуларна поддршка на Британката во Грција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НА МВР ИМ ИЗБЕГА ВОЗАЧОТ И ОД…

Триесет и пет мигранти од вкупно 49…

Во Македонија живеат најгневните луѓе во Европа

Македонските граѓани во едни од најгневните луѓе…

Николоски на Пендаровски: Тој е политичар фарса,…

Лажна величина, фасада, лажна плоча. Така обично…

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ќе ја замени Антонија Гиговска…

Иако од Министерство предводено од Артан Груби,…

Реконструирана пешачката патека на булеварот Гоце Делчев

Екипите на ЈП „Улици и патишта“ деновиве…