Објавено на:

Хорор сцена кај Крива Паланка: Пронајден дел од човечки труп

t

Во ливада во атарот на селото Конопница, Крива Паланка, вчера попладне бил пронајден дел од човечки труп, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

– Вчера попладне, околу 17 часот и 24 минути во полициската станица, одделение за внатрешни работи Крива Паланка, било пријавено дело во ливада во Конопница пронајдени се облека и дел од човечки труп. За настанот веднаш бил известен јавен обвинител и увид извршила екипа на ОВР Крива Паланка, информира портпаролот на Секторот за внатрешни работи Куманово, Ивана Младеновска.

Дополнува дека по наредба на јавен обвинител ќе биде извршена обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ ја предупреди Албанија: Стоп на шемата…

Делегацијата на Европската унија во Тирана ја…

Важно соопштение од Народна банка: Раст на…

Во јули годинава според намената на кредитите…

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка

На 18.08.2022 во 11.40 часот било пријавено…

Во Тетово се одвива гласање на болни,…

Со гласањето на граѓаните во домашни услови…

Ветено, сторено: Започнуваме со изградба на капитален…

Градот Скопје денеска ја почна реализацијата на…