Објавено на:

(Видео) Хорор: Украинските бегалци во Бугарија се исфрлаат од хотелите, Данска ги чува во резервати

t

Украинските бегалци во Бугарија се исфрлаат од хотелите на улица, а Данска ги чува во резервати, пишува Спутник Србија.

Европските земји масовно го укинуваат гостопримството за бегалците од Украина. Според авторот на видеото кое е објавено на социјалните мрежи, Украинците сместени во хотелот биле исфрлени на улица со своите торби.


Бугарија иселила 35.000 бегалци од хотелите во зоната на Црното Море, а во Данска бегалците од Украина се населиле во затворени населби за да се одвојат од Данците.

Полска го укина бесплатниот јавен превоз за Украинците.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Бугарски претставници положија цвеќе пред возобновениот…

„За да бидеме ефикасни и добри сојузници,…

Дрзок однос на бугарското МНР: Северна Македонија…

Бугарското Министерство за надворешни работи го повика…

Нехамер гледа напредок во спорот меѓу Македонија…

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот…

Бугарија ја малтретира Македонија и тоа е…

Американскиот претседател Џо Бајден не може да…

Бугарското МНР го разобличи Османи: Протоколот бил…

Бугарското министерство за надворешни работи уште еднаш…