Хорор: Ја уби снаата па изврши самоубиство

t

Маж на 78 години е осмоничен поради убиство на неговата снаа после кратката расправија пред нивната родна куќа во селото Црноч.
Во ова село кое се наоѓа помеѓу Нови Пазар и Тутин, мештаните кажуваат дека станувало збор за мирна жена, сопруга и мајка на 8 годишно дете. За време на убиството нејзиниот син бил на школо, свекрвата работела во нивата а мажот на
привремена работа во странство.
Како што наведуваат комшиите, мажот кој е осомничен за убиството неодамна се вратил од болница каде му била извршена операција а после операцијата имал сериозни психички проблеми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Форин полиси” за ситуацијата во Косово: Србија…

Се чини дека кавгите со Косово, ракувањето…

Пукање на косовско-српската граница: Нападната косовската полиција

Косовската полиција е нападната денеска на пладне…

Мајмунски сипаници потврдени кај 23 мажи во…

Мајмунски сипаници се потврдени кај 23 мажи…

Српски медиуми: Американскиот амбасадор му рекол на…

Хаосот на Косово бил избегнат откако американскиот…

Се огласи Столтенберг: КФОР ќе интервенира во…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска…