Страшно: 20-годишно момче од Радовиш почина откако голтнало голема количина кокаин

t

Од преголема количина кокаин починало 20-годишното момче кај кое полицијата најде марихуана по извршен претрес во неговиот дом.

Момчето го проголтало кокаинот за да го скрие од полицијата, а сега обдукцијата треба да покаже колкава количина кокаин завршила во неговиот организам.

Од болницата за велат дека попладнето го примиле В.А. дека се обиделе да го реанимираат, но безуспешно.

„На 16.03.2023 во 15.35 часот во Полициска станица Радовиш е пријавено дека во Клиничката болница Штип починал В.А.(20) од Радовиш, на кого му се слошило, откако претходно бил лишен од слобода од страна на полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Радовиш по извршен претрес во неговиот дом во Радовиш, со судска наредба, при кој била пронајдена марихуана“ – информираа од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најкреативни затвореници во светот, МВР објави видео…

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна…

За првпат Европската регионална конференција на ИНТЕРПОЛ…

Владата ја разгледа и усвои и Информацијата…

Акција на МВР: Скопјанец чувал еден килограм…

38-годишен скопјанец е уапсен денеска откако во…

Акциска контрола на МВР во угостителски објекти:…

Ноќва (19.03.2023) во периодот од 00.00 до…

Страшно: 20-годишно момче од Радовиш почина откако…

Од преголема количина кокаин починало 20-годишното момче…