Хрватот Денис Тот е претепаниот ракометар на Бутел

t

Ракометар на Бутел се вори за живот на една скопска клиника. Вечерњи лист откри дека станува збор за хрватскиот интернационалец Денис Тот. Состојбата на Тот е критична. Тој бил примен на ургентно одделение со тешки телесни повреди на цело тело и повеќе фрактури, а веста ја потврдил и неговиот брат со кратка изјава.и

Родителите се на пат за Скопје, немаме премногу информации за тоа што точно се случило, – изјавил братот Борис за „Вечерњи лист“, кој исто така се занимава со ракомет, поточно е голман и брани за холандски клуб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

БОЛНА РАБОТА: Мајка ја принудувала малолетната ќерка…

Мајката која ја принудувала малолетната 14-годишна ќерка…

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…

Бугарски академик: Треба да ја промениме политиката…

Проф.д-р Спас Ташев од Бугарската академија на…

Балканска работа: Македонка и Србинка се испотепале…

На 22.03.2023 во Полициското одделение Петровец, В.Д.(30)…