Хрватската полиција повторно заплени голема количина хероин која доаѓала од Албанија

t

На граничниот премин Карасович на хрватско – црногорската граница, хрватските полицајци синоќа заплениле уште една пратка со хероин, која доаѓала од Албанија, јавија албанските медиуми.

Уапсени 24- годишен албански државјанин во чиј автомобил биле откриени 11 килограми хероин.

Претходно на 16 декември во Хрватска во автобус со албански регистарски таблички беа откриени 5,4 килограми хероин и 5,6 килограми кокаин.

-На 10 јануари во Хрватска, во автомобил со албански регистарски ознаки, откриени беа 11 килограми хероин и уапсени двајца албански државјани. Така, за еден месец хрватската полиција заплени 27,4 кг хероин и 5,6 кг кокаин кои од Албанија требало да завршат на нарко пазарот во некоја од земјите на Европската унија, наведуваат медиумите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Албанија старее: Повеќе од половина од…

Албанија старее откриваат последните податоци. Денес повеќе…

Вархеји: Членството на Албанија во ЕУ е…

Комесарот за добрососедска политика и проширување Оливер…

Македонец и Босанец ограбиле жена од старечки…

Загрепската полиција ја завршила истрагата за 29-годишен…

Руска блогерка обвинета за шпионажа бара азил…

Руската блогерка Светлана Тимофеева (34), која беше…

Албанија ќе ѝ врати на Македонија незаконски…

Незаконски изнесени икони од Македонија кои завршиле…