Објавено на:

Хрватска ги замрзна цените на горивата

t

Хрватската влада одлучи на сегашното ниво да ги замрзне цените на горивата на сите бензински пумпи, освен на автопатите, изјави хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ.

Така дизелот ќе чини 1,70 евра за литар, а бензинот 95 – 1,75 евра за литар.

Цените на обичниот бензин и дизелот на бензинските пумпи покрај автопатите во Словенија, пак, денеска се повисоки за речиси 20 центи за литар, објавија локалните медиуми.

Обичниот бензин чини 1,75 евра за литар, а дизелот 1,85 евра за литар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Какво ќе биде времето до петок?

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Аргентина е пред банкрот

Статистичката рејтинг агенција Фич го намали рејтингот…

ИНТЕР НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ЛУКАКУ: Во Милано…

Интер е заинтересиран и за Роберто Фирмино.…

(Видео) Груевски да не излезеше од Македонија…

Мирка Велиновска вечерва во вонредната епизода на…

Велс ги расплака Хрватите буквално во –…

Фудбалерите на Хрватска одиграа само нерешено на…