Објавено на:

Хрватска ги замрзна цените на горивата

t

Хрватската влада одлучи на сегашното ниво да ги замрзне цените на горивата на сите бензински пумпи, освен на автопатите, изјави хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ.

Така дизелот ќе чини 1,70 евра за литар, а бензинот 95 – 1,75 евра за литар.


Цените на обичниот бензин и дизелот на бензинските пумпи покрај автопатите во Словенија, пак, денеска се повисоки за речиси 20 центи за литар, објавија локалните медиуми.

Обичниот бензин чини 1,75 евра за литар, а дизелот 1,85 евра за литар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската амбасадорка во Бугарија: Барам од Москва…

Амбасадорката на Русија во Бугарија, Елеонора Митрофанова…

(Во живо) Прес-конференција на Ковачевски: Што одлучи…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски ќе…

Јакимовски: Мицкоски се концентрира како да излаже…

“Ако не умрам од тешка болест ќе…

Турција и Русија ги поврзуваат заеднички проекти,…

Турција и Русија ги поврзува соработка, Анкара…

Нашата врска е на пауза, ова не…

Првата дама на Украина, Олена Зеленска (44),…