Објавено на:

Хрватска ги замрзна цените на горивата

t

Хрватската влада одлучи на сегашното ниво да ги замрзне цените на горивата на сите бензински пумпи, освен на автопатите, изјави хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ.

Така дизелот ќе чини 1,70 евра за литар, а бензинот 95 – 1,75 евра за литар.

Цените на обичниот бензин и дизелот на бензинските пумпи покрај автопатите во Словенија, пак, денеска се повисоки за речиси 20 центи за литар, објавија локалните медиуми.

Обичниот бензин чини 1,75 евра за литар, а дизелот 1,85 евра за литар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски експерт прашува: Ѝ подготвува ли САД…

Западот подготвува државен удар во Грузија со…

Ќе влеземе заедно? Мишел: Украина може да…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави…

Рама: Конфликтите во Косово се од интерес…

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот…

Спасовски: Мицкоски не знае како е да…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

(Видео) Димовска и Трајковски пукаа шампањ кога…

Кога почна бомбардирањето на Белград од страна…