Објавено на:

Хрватска заплени луксузна јахта на кумашинот на Путин

t

Луксузната јахта на Виктор Медвешчук е запленета во Хрватска. Станува збор за пловило кое се наоѓа на листата на 100 најбогати јахти во светот на сите времиња.

„Royal Romance“, која моментално е закотвена во пристаништето во Риека  изградена во холандското бродоградилиште „Friendship“ во 2015 година. Бродот е придвижуван од два дизел мотори од 3.000 коњски сили, развива максимална брзина од 15 јазли, а неговиот нацрт е 3,85 m.

Луксузните погодности вклучуваат палуби од тиково дрво, теретана, лифтови кои поврзуваат вкупно пет палуби и 12-метарски базен со водопад на горната палуба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дуда: Запрепастен сум од преговорите помеѓу Путин,…

Запрепастен сум од сите разговори со Путин,…

Путин му го плесна: Погрешната политика на…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Дали се согласувате со Трас – Путин…

Министерката за надворешни работи на Обединетото Кралство…

(Видео) Вака не се добива војна: Руските…

Новинарот Кристофер Милер на Твитер објави видео…

Путин и Зеленски со исто гледиште за…

Дипломатски извори соопштија дека Путин и Зеленски…