Христос Вокресе! Навистина Воскресе! Честит Велигден од редакцијата на Инфомакс

t

Хрисотс Воскресе!

Навистина Воскресе!

Редакцијата на Инфомакс, на сите православни христијани кои денес го слават Христовото Воскресение – Велигден, Ви посакува многу здравје, среќа, мир, спокој и успеси во вашите домови.

Велигден е најголемиот христијански празник, денот кога нашиот Бог ја победи смртта.

Најголемиот христијански празник се прославува во сите православни храмови низ Македонија.

Среќни Велигденски празници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Велигденските пости имаат повеќе празници: Еве што…

Започнаа велигденските пости. За време на велигденските…

Четвртокот по Велигден е најсреќен ден: Денеска…

Светата или Велигденска недела се смета за…

Дневен хороскоп за понеделник (25.04.2022)

Овен Работа: Овој период ќе го означи…

Денеска е Воскресение Христово – Втор ден…

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска…

Првпат ја отвори вратата на вилата на…

Цеца Ражнатовиќ првпат ги отвори вратите од…