Целосно изгоре босански автобус кој одеше кон Германија

t

Се запали и целосно изгоре автобус на босанско-херцеговскиот превозник „Кантиќ“, кој сообраќал на релација Сараево-Франкфурт. Инцидентот се случи вечерва нешто по полноќ на автопатот во Словенија на делницата од Обрежје кон Љубљана.

АТВ од Бања Лука јавува дека сите патници и возачите излегле од автобусот навреме и дека за среќа нема повредени.

Се наведува дека сообраќајот на таа делница бил во прекин до 01:30 часот, а пожарникарите го изгаснале пожарот и го обезбедувале местото на несреќата.

Во оваа сообраќајна несреќа е причинета поголема материјална штета, бидејќи автобусот е целосно уништен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германскиот претседател игнориран при пристигнувањето на Блискиот…

Катарскиот министер за надворешни работи го остави…

Путин: Цел свет им се смее на…

Светот им се смее на некои од…

Германската економија ќе забави без зелена транзиција

Неизвесноста околу распределбата на фондовите ја влоши…

Ќе падне Владата на Шолц? Се бараат…

Лидерот на Христијанско-социјалната унија (ЦСУ), Маркус Зодер,…

Премиерот на Баварија: Германија е во „сериозна…

Владата на канцеларот Олаф Шолц е „целосно…