Цел свет направи СЈО за Груевски, ама криво седи право суди

t

Во вечерашната емисија на “Тешки муабети” каде гостин беше градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, една од темите за разговор беа пресудите за плацевите во Карпош, плацевите на Водно и актуелните плацеви во Делчево.
“Плацевите во Делчево се плацеви на “новите лица”. Цел свет направи СЈО за Груевски и компанија, ама криво седи парво суди, ние пари не видовме. Овде од опозиција живи ги фатија со пари. Луѓе на Груевски лежат во затвор, осудени се на високи казни и по 10 години, жив денар не видовме пари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јакимовски: Имаме медиумска и трговска војна

Во вечерашната емисија на “Тешки муабети” каде…

Град Скопје ќе додели средства за сите…

Советот на Град Скопје на денешната седница…

Јакимовски со барање до надлежните распустот да…

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски апелира…