Централната банка на Русија: Нов пад на доларот и еврото во однос на рубљата

t

Официјалната стапка на доларот во однос на рубљата, поставена од Централната банка на Руската Федерација во четвртокот, падна за 43,02 копејки, на 56,6624 рубли, курсот на еврото – за 12,77 копејки, на 59,1204 рубљи, произлегува од податоците на Банката на Русија. .
Централната банка на Руската Федерација ги одредува официјалните курсеви на доларот и еврото во однос на рубљата во работните денови користејќи ги пазарните стапки на Московската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Првпат во историјата: Кинескиот јуан го надмина…

За прв пат во историјата: Кинескиот јуан…

Благ пад на вредноста на доларот и…

Доларот падна втор ден по ред, a…

Курсна листа на НБРМ: Видете колку чинат…

Според средната курсна листа на Народната банка,…

Русите задоволни: Еврото падна под 57 рубљи

Рубљата продолжува да зајакнува во однос на…

Падот на еврото може да предизвика дополнително…

Падот на еврото на ниво под еден…