Објавено на:

Циципас и Алкараз ќе играат во финалето на турнирот во Барселона

t

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас, се пласираше во финалето на турнирот во Барселона по победата над Лоренцо Музети од Италија со 2-1, по сетови 6-4, 5-7 и 6-3.

Циципас го победи 20-тиот играч на ранг листата после еден час и 29 минути игра.

Гркот во финалето го чека шпанскиот тенисер Карлос Алкараз. Алкараз со 2-0 го совлада Даниел Еванс од Велика Британија, по сетови 6-2, 6-2.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како одговор на Ѓоковиќ „Голема Албанија“ на…

„Фејсбук“ профилот на Асоцијацијата на тениски професионалци…

Калин Ивановски повторно со најдобар ранг на…

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски повторно го…

Ѓоковиќ бетониран на чело на АТП листата,…

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз се повлече од…

Алкараз ќе се фокусира само на Гренд…

Со цел да не се повреди како…

4 годишна забрана поради допинг, Симона Халеп…

Двократната гренд слем шампионка Симона Халеп доби…