Објавено на:

Црвен аларм во Србија: Денеска скоро 6000 новозаразени

t

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани 5.951 случај на инфекција со коронавирус, од 15.129 тестирани примероци. 12 лица починаа како последица на Ковид-19. На болничко лекување се 569 пациенти, од кои 22 се на респиратор.

Од почетокот на епидемијата, во Србија се регистрирани 2.113.101 случај на коронавирус, а како последица на болеста починале 16.265 лица, покажуваат податоците на веб-страницата covid19.rs.

Поради влошување на состојбата со епидемијата, клиниките за ковид во многу градови го продолжија работното време и се отворени до 22 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продолжува забраната за извоз на млеко од…

Владата на Србија на денешната седница ја…

Добра вест: Нема починати од Ковид-19 во…

Од направени 735 тестови во последните 24…

Бектеши: Ако потпишеме договор со Србија гасот…

Доколку се потпише договорот со Србија, „ќе…

Корона чао: Двоцифрен број на новозаразени

Министерството за здравство информира дека во последните…

Брнабиќ: Србија не е неутрална, ја осудуваме…

Српската премиерка Ана Брнабиќ вели дека на…