Објавено на:

ЦРНИ ОБЛАЦИ НАД СКОПЈЕ – доаѓа невреме во главниот град!

t

Попладнево не очекува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и појава на град.

Максималната температура ќе биде во интервал од 24 до 29 степени.

Во Скопје времето ќе биде прoменливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме.

Во овој момент црни облаци се над нашиот главен град, па така доколку планирате да излезете надвор, тоа одложете го за подоцна.

Времето утре ќе биде облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа врнежите ќе бидат поројни и пообилни, проследени со силни електрични празнења, силен ветер и појава на град.

Она што е евидентно е тоа што стабилизација не очекува од понеделник кога ќе имаме и зголемување на температурите и максимални 32 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гласачките ливчиња за изборите на 20 август…

ДИК ги усвои измените на финансискиот план,…

До крајот на неделата се очекува разрешница…

Нема простор за паника, бидејќи не се…

Штипјани реагираат на бучава од мотоцикли, надлежните…

\Група малолетници со своите мотоцикли низ штипските…

Фатен дрвокрадец во Ресенско

Полициски службеници од полициската станица Ресен и…

Русија ги обвинува ЕУ, Полска, Украина и…

Испораките на рускиот гас до Европската Унија…