Цуцуловски до Османи: Заборави на референдумите за Илирида

t

ГРИЖА. Вчера, на прес конференција, Бујар Османи истакна дека за сегашнава власт неприфатлив е референдумот што се спроведува во Донбас, Украина.

Убаво би било да се чуе што тој, заедно со Владата мислат за т.н. референдум за Илирида, спроведен на 11/12 јануари 1992 година, бидејќи не е доволна грижата за референдумите во другите држави, туку потребно е да се има став и за тие што се одржале (или „одржале“) во Република Македонија.

Фејсбук статус на професорот Љубомир Цуцуловски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…