Цуцуловски до Османи: Заборави на референдумите за Илирида

t

ГРИЖА. Вчера, на прес конференција, Бујар Османи истакна дека за сегашнава власт неприфатлив е референдумот што се спроведува во Донбас, Украина.

Убаво би било да се чуе што тој, заедно со Владата мислат за т.н. референдум за Илирида, спроведен на 11/12 јануари 1992 година, бидејќи не е доволна грижата за референдумите во другите држави, туку потребно е да се има став и за тие што се одржале (или „одржале“) во Република Македонија.

Фејсбук статус на професорот Љубомир Цуцуловски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утре ќе се знае дали „Цар Борис“…

Утре ќе се знае дали Цар Борис…

Следете нè: Вечерва во 21 часот “Тешки…

Следете ја денешната епизода на "Тешки муабети"…

(Видео) Бер Грилс му понудил чоколадо на…

Познатиот авантурист Бер Грилс е обвинет дека…

Три лица уапсени за дрога во Скопје

Денеска по полноќ и вчера полицијата апсеше…

Поднесена кривична против две лица за недозволена…

Единицата за сериозен криминал и кривични дела…