Цуцуловски до Османи: Заборави на референдумите за Илирида

t

ГРИЖА. Вчера, на прес конференција, Бујар Османи истакна дека за сегашнава власт неприфатлив е референдумот што се спроведува во Донбас, Украина.

Убаво би било да се чуе што тој, заедно со Владата мислат за т.н. референдум за Илирида, спроведен на 11/12 јануари 1992 година, бидејќи не е доволна грижата за референдумите во другите држави, туку потребно е да се има став и за тие што се одржале (или „одржале“) во Република Македонија.

Фејсбук статус на професорот Љубомир Цуцуловски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРУКА НЕВИДЕНА: Функционер на ВМРО-ДПМНЕ ѝ се…

Партијата како организација нема помогнато за уставобранителите,…

,,ЌЕ ИМ ДАДЕМЕ ПАРИ АКО ОДАТ НА…

Повеќето од нив можеби немаат финансиски или…

Груевски беше преголем за овој народ: Направи…

Груевски придаваше вредност на секоја пора од…

(Видео) Бербок на Мицкоски му кажала дека…

За целата ситуација во опозицијата јас го…

Неовластено поставил 50 лежалки и 25 чадор…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(65)…