Чекај сега, нели се беше во главите на ВМРО-овците

t

Точка 6 од тиранската платформа која, нели, не постоеше:
„Вклучување на Албанците во работната група за директни преговори со Бугарија.“

Јас сум за вклучување на било кои квалификувани, спремни, избрани луѓе, без оглед на националност, вера, партија… но тиранската разбир’ш поинаку бараше. Среќа што не постои, па ова е… случајност.

Фејсбук статус на Богдан Илиевски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Апасиев и Крмов се приклучија кон…

Левица известува дека двајцата пратеници на оваа…

Социјалдемократи, другарки и другари, време е за…

Пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски разочаран од…

Утрово пожар во скопско училиште – сите…

Утрово во скопската населба Аеродром, поточно во…

Интересен податок: Како заработувале Бајден, Борисов, Обама,…

Минатата година, во февруари, пошироката јавност беше…

ОД ДЕНЕСКА ПИЈАЛАЦИТЕ ПОЕВТИНУВААТ ДО 30%; Паѓаат…

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај…