Честитка од Пендаровски за реизборот на Макрон за претседател на Франција

t

Претседателот на државата Стево Пендаровски на својот фејсбук-профил ја честиташе победата на Емануел Макрон на претседателските избори во Франција.

– Честитки до Емануел Макрон за победата на претседателските избори. Оваа победа се случува во време на предизвици кога проевропскиот избор е навистина значаен. Се надевам ќе продолжиме со соработката за прашањата кои ги зближуваат нашите земји и народи, напиша Пендаровски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Без конкуренција, Левица е најтранспарентна парламентарна партија…

Левица е пример за финансиска транспарентност и…

САД ги преминаа сите граници на пристојност

Соединетите Американски Држави, во обид да воспостават…

Се сретнаа двајца од тројцата премиери Албанци…

Косовскиот премиер Албин Курти, кој денеска е…

Вистинскиот Апасиев е јакобинец и заебан играч…

МЕГА ИНТЕРВЈУ СО ЛИДЕРОТ НА ЛЕВИЦА ДИМИТАР…

ДЕЛЕГАЦИИ НА ДРЖАВНИОТ И ПОЛИТИЧКИ ВРВ СЕ…

Денес во 12.00 часот пред споменикот на…