Објавено на:

Честито ново Косово: Сирија ги признава народните републики Доњецк и Луганск

t

Сирија ги признава ДНР и ЛНР, изјави пратеникот на Државната дума Дмитриј Сабљин.

Рускиот пратеник оваа вест ја соопшти по разговорот со Башар ал Асад.

Претседателот на Сирија веднаш ќе му нареди на Министерството за надворешни работи да ја започне процедурата за официјално признавање“, напиша Сабљин на својот канал Телеграм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе биде интересно: Лидерот на Доњецк му…

Лидерот на прорускиот сепаратистички регион Доњецк во…

Голем напредок на фронтот: Русите ја пробија…

Силите на Народната милиција на ДНР, со…

Кадиров се пофали: “Ахмат” зазедоа сратешки важна…

Војниците на специјалните сили на Ахмат зазедоа…

Нов апел од Зеленски за жителите на…

Колку повеќе луѓе го напуштат регионот Доњецк…

Најнова вест: Зеленски повика на итна евакуација…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски повика на итна…