Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за живот откако паднал од осми кат од зграда

t

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за живот откако паднал од осмиот кат од зграда, каде што живеел заедно со неговата мајка.

Во моментов е на лекување во скопската клиничка болница откако паднал од терасата од својот стан.

Според информациите, тој паднал врз паркиран автомобил и се здобил со тешки телесни повреди.

Од Секторот за внатрешни работи Тетово подоцна ќе утврдуваат дали се работи за несреќен случај, обид за убиство или обид за самоубиство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец ја тепал 24-годишната сопруга

Синоќа околу 22.30 часот, полициски службеници на…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во…

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината…

Студентскиот дом во Тетово во новата академска…

Новиот студентски дом кој се гради за…

Траги-комедија: “Бугари” ќе гласаат и во Тетово,…

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами и амбасадорот…