Четири лица повредени во сообраќајна несреќа во Тетово

t

Четири лица се повредени синоќа околу 20 часот во сообраќајна незгода помеѓу три возила на улицата „Илинденска“ во Тетово.

-Се случила сообраќајна несреќа во која учествувале три патнички моторни возила:„бмв” со тетовски регистарски ознаки управувано од Е Б.(21) од тетовско Селце, „ауди” со скопски ознаки што го управувал Б.Л.(35) од Република Албанија и „бмв” со германски ознаки управувано од Е М.(44) од гостиварски Градец. Во несреќата, четири лица здобиле телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница, по што биле пуштени на домашно лекување, информираше СВР Тетово.

На местото на несреќата увид извршила екипа на СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец ја тепал 24-годишната сопруга

Синоќа околу 22.30 часот, полициски службеници на…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во…

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината…

Студентскиот дом во Тетово во новата академска…

Новиот студентски дом кој се гради за…

Траги-комедија: “Бугари” ќе гласаат и во Тетово,…

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами и амбасадорот…