Објавено на:

Четири руски ракети погодија инфраструктурни објекти во Лавов!

t

Четири руски ракети погодија инфраструктурни објекти во Лавов.

Според гувернерот на оваа област, Максим Козицки, воените објекти се целосно уништени.

Продолжуваат блиските борби на двете страни во овој град. Буквално се освојува куќа по куќа, а се користи и високо квалитетна муниција и од двете страни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски верува дека украинската армија може да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја опиша интензивната…

На денешен ден во 1994 година Македонија…

На денешен ден во 1994 година Македонија…

Ништо од поддршката: Германија нема да ѝ…

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека неговата…

Зеленски призна: Ситуацијата е многу тешка

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски изјави синоќа…

“Тешко на Русите”: Украинците тврдат дека уништиле…

Украинската војска денеска преку објава на Фејсбук…