Членството удри по Мицкоски: Каква пифтија од човек

t

Откако Христијан Мицкоски на Фејсбук напиша дека францускиот предлог ќе помине во Собранието, моментално се случува лавина од реакции на социјалните мрежи.

Револтирани граѓани и членство на партијата удрија по Мицкоски велејќи дека е “пифтија од човек” и одработува за глатко спроведување на францускиот предлог.

“Ова може да помине ама Устав не.

Господе што ти ли згрешивме?

Какваа пифтија од човек.” – пишува Јандриоски на Фејсбук, на што додава:

“Изјава од типот на “Ова може ќе помине ама Устав не”, е само правење алиби за неуспехот и формирање на нова комфорна зона во која повторно ќе си вовлечен во кожурецот наречен “лидер на опозиција”.


Со изјави кои имаа само една цел, а таа е “купи ден продај” не се брани Македонија.
Да можда ќе дојдеш на позицијата премиер, но тоа нема да е поради твои заслуги. Тоа ќе е поради омразата на народот кон СДС и доброто “поведение” кон странците.
А такваа влада, со таков лик не трае. Трае 2 или 4 години. А тоа е опасно, зашто после Македонија пак ќе е ранлива.


Тоатална утка, комплетно фијаско, малодушност и слабокрвност.
Ова дојде во погрешен момент за народот, а прав за власта.
Одиграно маестрално, како и секогаш.
Процесот на ЕУ не смее да трпи. Маестеална изведба и послушност.” – додава Кристиан Јандриоски.

Францускиот предлог утре се разгледува на собраниска седница на која ќе присуствува и претседателкана на ЕК, Урсула Фон дер Лајен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела…

(Видео) Пренџов: Власта врши грабеж на граѓаните…

Власта го одби предлогот на ВМРО-ДПМНЕ и…

Мицкоски се мајтапи со Таче: Да се…

Да можеше водење на држава да се…

ВМРО-ДПМНЕ ќе го пpeгази СДCM: Мицкоски со…

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС)…