Објавено на:

Чуамени официјално играч на Реал Мадрид

t

Шпанскиот фудбалски првак Реал Мадрид постигна согласност за потпишување шестгодишен договор со францускиот играч за врска Орилиен Чуамени од Монако, објавија денеска двата клуба.

Францускиот 22-годишен репрезентативец ќе му се приклучи на Кралскиот клуб за сума од околу 80 милиони евра и дополнителни 20 милиони евра во бонуси, јавија шпанските медиуми.

Чуамени е втор најскап фудбалер од Монако на трансфер пазарот по Килијан Мбапе за чиј услуги ПСЖ во 2017 година плати 180 милиони евра.

Прогласен за најдобар млад фудбалер во француското првенство во сезоната 2020/21 откако дојде во Монако од редовите на Бордо за 16 милиони евра, Чуамени беше интересен за повеќе клубови ова лето,

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Парови се разведуваат но продолжуваат да живеат…

Становите во Мадрид се се поскапи и…

(Видео) 200.000 демонстранти маршираа во Мадрид!

Најмалку 200.000 луѓе денеска маршираа во центарот…

Психопати насекаде: Жена претепала седуммесечно бебе во…

Седуммесечно девојче се бори за живот откако…

Петровска од Мадрид: Безбедноста на регионот е…

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска во…

Антивоени протести во Мадрид пред сликата на…

Неколку часа пред почетокот на Самитот на…