Чудно но вистинито: Лишен од слобода жител на Арачиново

t

Денеска (03.12.2022) во периодот од 05.00 до 08.30 часот од страна на Оперативниот тим потраги во содејство со припадници на Одделот за специјални полициски операции-ОСПО и полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје на подрачјето на с.Арачиново, скопско, лишен е од слобода Н.Р.(49) од с.Арачиново.

За него била распишана централна потерница согласно наредба од Основен Кривичен суд -Скопје, со која се барал за издржување на казна затвор во времетраење од година и половина, во врска член 396 од Кривичниот законик, за неовластено изработување, држење и тргување со оружје и распрскувачки материи.

Лицето е приведено во полициска станица и ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на затворската казна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Див север”: Изгореа три автомобили во Арачиново…

На 20.02.2023 околу 01:30 часот во Полициското…

Арачиновец фатен со 200кг храна со поминат…

Вчера во 11.00 часот, полициски службеници од…

Драма во Арачиново: 33-годишник со навлака од…

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за…

Градоначалникот на Арачиново: Секоја општина има криминални…

Градоначалникот на општина Арачиново, Ридван Ибраими, вечерва во…

Едно лице е приведено: Детали за вчерашната…

Во полициска акциска контрола во угостителски објекти…