Чулев ќе сведочи во случајот Рашковски?

t

Поранешниот министер за внатрешни работи во техничката влада, Наќе Чулев кој беше на функцијата како кадар на ВМРО-ДПМНЕ можно е да се појави како сведок на одбраната на поранешниот генерален секретар во Владата, Драги Рашковски кој е обвинет во случајот „Софтвери“, односно за незаконска набавка на софтвер за сообраќајни несреќи, пренесува Фокус.

Според неофицијални информации на Фокус, одбраната на Рашковски досега не го контактирала Чулев, иако Рашковски вчера најави дека токму тој ќе биде еден од предложените сведоци на одбраната во овој судски процес.


Неофицијално, ако Чулев добие покана да биде сведок за случајот, тој ќе се појави во судница и ќе сведочи. Фокус контактираше со поранешниот министер, но ни кажа дека не дава изјави за јавноста.

Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ново поскапување?! РКЕ денеска одлучува за цените…

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува…

(Фото) Барајте алтернатива- Блокиран влезот на Скопје:…

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања…

Метео: Сончево и многу топло време денеска…

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и…

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…