Објавено на:

Чурлинов: Веруваме во нашиот квалитет и победата

t

Напаѓачот на македонската репрезентација, Дарко Чурлинов кој одмараше против Гибралтар, е подготвен да го даде максимумот против Грузија за победа во Скопје. Чурлинов е уверен дека можеме до три бида, секој меч е клучен и важен, а целта е да се заврши на првото место.

„Веруваме во нашиот квалитет, Грузија е сериозен противник, но ако ги одработиме задачите кои ги добивме од селекторот, мислам дека нема да имаме проблем во четврток да победиме. Последните два натпревари беа малку поинакви, не мислам дека нивото ни беше ниско, туку кога играш против позатворени противници и сѐ што гледаш е само да земеш три бода. Целта е да се заврши на првото место, тоа е најбитно во моментов. Размислуваме само за Грузија, не мислам дека овој меч е клучен, секој меч е клучен и на секој натпревар треба да се победи и да се освојат три бода – изјави Чурлинов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Големо невреме ја зафати Србија

Невреме ја зафати Србија, па така на…

Абазовиќ брутален: Или јас или Ѓукановиќ ќе…

Абазовиќ: Она што се случува вечерва во…

(Видео) Најмалку 16 лица се повредени при…

Попладнево се случил инцидент во Тухељски Топлице,…

Молдавија ќе купува природен гас од Романија

Претседателката на Молдавија, Маја Санду, која е…

Руската армија обвинува: Украинците претвораат цивилни објекти…

Руска армија: Украинските нацистички баталјони ги претвораат…