Шилегов за 4 години реализираше само 5% од програмата

t

Во емисијата Заспиј ако можеш на Алфа ТВ, градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, рече дека ќе го издржи темпото од првите 82 дена работа во наредните 4 години.

„Имам должност пред граѓаните да го издржам тоа темпо.“ – Вели таа.

Арсовска исто така истакна и дека минатиот градоначалник успеал да реализира само 5% од својата програма. – „Математички прецизно, пресметано. Тоа значи дека 95% ги разочарал граѓаните. Затоа почнувам активно. Мора и да се продолжи активно.“

„Колку и да се обидува власта да прикаже неуспех во работењето, секојпат самите себе се демантираат. Се побиваат уште утредента.“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…