Шилегов со провокативен статус за 27 април: Еден дедо упорно не’ тепаше со чадор, му дадовме 100 денари и си замина – Ех Македонијо за илјадарка те продадоа, како бакшиш на певаљка

t

Поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, на петгодишнината од настаните во македонското Собрание на 27 април 2017 година, на неговиот Фејсбук профил раскажа за случка при упадот во Собранието на 27-ми април пред пет години.

– Ова е за патриотите и уставобранителите. Имаше еден чичко (дедо) којшто во тој упад во Собранието, влегол со чадор. Со чадорот упорно удираше по Дамјан Манчевски, Оливер Спасовски и по мене. По некое време, Дамјан го праша: Чиче, да ти го купам чадорот за 300 денари? Чичето одговори: мојов е скап, голем е, вреди барем 500. На Дамјан му дадов 1.000 денари. Му ги даде на чичето. Ни го даде чадорот за 1.000 денари и излезе од прес центарот на Собранието – напиша Шилегов на социјалните мрежи.

„Ах, Македонијо … Те продадоа за 1.000 денари. Како бакшиш на певаљка (па макар и оперска) која денес глуми лудило пред Собрание“, напиша Шилегов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дневен хороскоп за понеделник (25.04.2022)

Овен Работа: Овој период ќе го означи…

Командирот славел за купување на противпожарна скала:…

Во соопштение до јавноста, денес од ВМРО-ДПМНЕ…

Kaква дpcкост на Шилегов: Му рекол на…

Нема да добиете советници, а јас ќе…

Pacкол во СДСМ: Шилегов го кренал гласот…

Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов бил воздржан…

Пpoблеми во СДСМ: Шилегов не се согласувал…

Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов бил воздржан…