Шок во Германија: Самураите со лекција за фаворизираните sвезди и голема победа!

t

Во првиот меч од групата – Е на СП во Катар, попладнево Јапонија со 2:1 ја победи Германија. Каква фудбалска ЛУДНИЦА, каква сензација? Сензационален резултат, голема победа ако се знае дека “панцерите“ беа апсолутни фаворити, но храбрите самураи одиграа одлично и успееја да направат пресврт од 0:1 на 2:1 за триумф.

Инаку Германија поведе со голот на Гундоган и тоа од пенал во 33.минута за 1:0. Неколку минути ВАР му поништи гол на Каверц. Се чинеше дека Германците ја конттролираат играта и резултатот, но како што одминуваше времето во второто полувреме Јапонците тргнаа на се или ништо, имаа и неколку големи шанси за да во 75.минута Доан израмни на 1:1. Но тоа не беше се од Јапонија, Асано во 83.минута стрелаше за 2:1 и најави голема, голема сензација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во четврток е последниот неработен ден за…

Овој четврток ќе биде последниот неработен ден…

Внимавајте: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Ковачевски на Самитот Западен Балкан-ЕУ во Тирана

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со лидерите од…

Захарова: Нема да се повлечеме од нуклеарната…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Утринска магла, променливо облачно и слаб ветер

Наутро наместа со појава на магла, во…