Објавено на:

Шок: ЕХФ ќе му забрани на Вардар да игра во ЛШ, причина финансиите!

t

Реномираниот специјализиран за ракомет портал „Балкан-хендбол“ неофицијално дознава дека Европската ракометна федерација (ЕХФ) донела одлука да му забрани на македонскиот првак Вардар настап во Лигата на шампиони во сезоната 2022/2023.

Како причина за ваквата одлука ја наведува несредената финансиска ситуација, која пак го стави под знак прашалник и минатогодишниот настап на „црвено-црните“ во елитното натпреварување.

Според „balkan-handball.com“, тогаш ЕХФ сепак му прогледа низ прсти на клубот од „Јане Сандански“.

Офијалната одлука се очекува до крајот на неделата

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Аргентина е пред банкрот

Статистичката рејтинг агенција Фич го намали рејтингот…

ИНТЕР НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ЛУКАКУ: Во Милано…

Интер е заинтересиран и за Роберто Фирмино.…

(Видео) Груевски да не излезеше од Македонија…

Мирка Велиновска вечерва во вонредната епизода на…

Велс ги расплака Хрватите буквално во –…

Фудбалерите на Хрватска одиграа само нерешено на…

(Видео) Миленко доби црвен картон затоа што…

Миленко Неделковски бараше да се сретнам со…