Објавено на:

Шоле го охрабрил Вучиќ да преземе чекори за смирување на кризата во Косово

t

Специјалниот советник во американскиот Стејт департмент, Дерек Скол, најави дека го охрабрил српскиот претседател Александар Вучиќ да преземе чекори за смирување на кризата на северот на Косово.


„Го охрабрив српскиот претседател Александар Вучиќ вчера да ги повика косовските Срби да се смират, да преземат чекори за смирување на кризата на северот на Косово и да се вратат на патот на нормализација и конструктивен ангажман во дијалогот што го води ЕУ, напиша Шоле на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ бара помош од Меѓународната: Реагирајте за…

Српскиот претседател Александар Вучиќ од Њујорк денеска…

Српска листа: Курти продолжува со насилство врз…

„Тој ги третира Србите на Косово и…

Што се случува?! Вучиќ бара итна седница…

Добивме наредба од претседателот на Србија, Александар…

Вучиќ од Њујорк: Не воведуваме санкции за…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за време…

Средба Вучиќ-Ердоган во Њујорк

Претседателите на Србија и Турција, Александар Вучиќ…