Објавено на:

Шоу на Ибрахимовиќ: Го прослави трофејот со – пура и шампањ (Видео)

t

Милан конечно го прекина долгиот пост и по 11 години го освои 19. Скудето во својата историја, а по победата против Сасуоло свое шоу имаше шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ.

Швеѓанецот зема пура и шампањ, па излезе да го прослави пехарот и големиот успех на „росонерите“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарски одбојкар: Проблемот ќе се реши со…

Бугарија мора да има намерна државна политика…

(Фото) Скандал: Салата Парк во Струмица е…

До редакцијата на Инфомакс стигнаа фотографии и…

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

Жална вест: Судија претепан до смрт поради…

Во Ел Салвадор се случила трагедија каква…

(Видео) Експертите откриваат: Навистина беше тензично, верувале…

Финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал…