Шојгу: Војната во украина ќе трае најмалку до 2025

t

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу кажа дека војната во Украина ќе трае најмалку до 2025-та година.

„Специјалната воена операција со доследно спроведување на плановите и активностите на армијата ќе трае најмлаку до 2025-та година до кога според плановите треба да ги достигнеме сите зададени цели“, рече Шојгу на состанок со генералштабот на руската армија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НАТО: Русија има огромна зимска залиха на…

Руските сили се подготвуваат за нови напади…

Москва: Примирје во Украина е малку веројатно…

НАТО се коцка со базичните интереси на…

ЕЦБ предупреди да не се пипаат замрзнатите…

Користењето на средствата може да го загрози…

Путин: Многудетните семејства треба да бидат норма

Традиционалните вредности ќе ја обезбедат иднината на…

Членство на Украина во НАТО ќе значи…

Украина сега не може да стане членка…