Објавено на:

Шојгу: Контролираме уште еден град во Украина

t

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека Русите добиле контрола над градот Свјатогорск во Украина.

Тој додаде дека под нивна контрола се важни делови од Доњецк и Луганск, левиот брег на реката Северски Донец, како и градовите Свјатогорск и Красни Лиман.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина: Опасноста од катастрофа во Запорожје секојдневно…

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот…

Што ќе остане од Украина? Стремусов: Иднината…

Херсонски политичар: Иднината на Николаевската област е…

Како македонски политичари: Русија и Украина меѓусебно…

Киев и Москва денеска повторно меѓусебно се…

Француски колумнист ги нарече властите аматери и…

Со воведувањето антируски санкции Европа се погоди…

Кисинџер: САД се на работ на војна…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер (99)…